ما ناجیان غذا هستیم!

 هیچ‌یک از ما دوست نداریم شاهد لگد شدن تکه نانی در خیابان باشیم یا دور ریختن غذاهای سالم و رنگارنگ در رستوران‌ها را تماشا کنیم. نه‌تنها رستوران‌ها بلکه مقدار زیادی از مواد غذایی هتل‌ها، کافه‌ها، قنادی‌ها، تره‌بارها و سوپرمارکت‌ها نیز در پایان روز به صورت مازاد باقی می‌ماند. سرنوشت این غذاها می‌تواند شکل دیگری باشد؛ این غذاها می‌تواند سهم آدم‌هاباشد. یک غذای مازاد و یک نفر که به سفارش غذا نیاز دارد؛ چه کسی این دو را به هم متصل می‌کند؟ 

با پیوستن به ما و نجات هر وعده غذا در راستای جهانی بهتر برای زندگی، در این مبارزه مشارکت کنید.

آمار غم‌انگیز ایران در زمینه اسراف!

در ایران نیز سالانه ۳۵ میلیون تن غذا اسراف می‌شود. ما ایرانی‌ها آمار بسیار نامناسبی در اتلاف غذا داریم:

  • 2 برابر کشورهای خاورمیانه
  • 3 برابر متوسط جهانی
  • و به اندازه 10 کشور اروپایی

تنها همین نیست! هر ایرانی سالانه چیزی حدود 1 میلیون و 700 هزار تومان، غذا دور می‌ریزد. حتی ۳۰% از نان تولیدشده در ایران دور ریخته می‌شود. سالانه ۱.۳ میلیارد تن غذادر جهان دور ریخته می‌شود و سهم ایران از این مقدار ۲.۷% است.این در حالی است که ما ایرانی‌ها تنها ۱ درصد جمعیت جهان را تشکیل می‌دهیم!  

ما دقیقا چه‌کار می‌کنیم؟

ما دور هم جمع شدیم و به‌اینه را خلق کردیم. به‌اینه یک اپلیکیشن است و به شما امکان می‌دهد که غذای مورد علاقه خود را از میان غذای مازاد و باکیفیت کسب‌وکارها انتخاب کرده و با یک سوم قیمت سفارش دهید! با این کار علاوه بر جلوگیری از هدر رفتن غذا، از صاحبان کسب‌وکارها نیز حمایت می‌کنید.

با به‌اینه، کسب‌وکارها نیز دیگر مجبور نیستند غذای مازاد خود را از دست بدهند و البته مشتریان جدیدی نیز به‌دست می‌آورند. همچنین به‌اینه در راستای مسئولیت اجتماعی سعی می‌کند روش‌هایی را برای کاهش اسراف غذامعرفی کند.

ما با اسراف غذا مبارزه می‌کنیم و باور داریم که می‌توانیم یک تغییر مثبت ایجاد کنیم چون شما را داریم. ما با همراهی شما و نجات وعده‌های غذایی می‌توانیم از کره زمین مراقبت کنیم چون اتلاف غذا باعث گرم شدن کره زمین می‌شود.

۱ غذای تلف‌شده

۲/۵ کیلوگرم CO2

رانندگی از آزادی تا فاطمی

هدر رفتن هر وعده غذایی حدود ۲.۵ کیلوگرم دی‌اکسید کربن تولید می‌کند؛ دقیقا معادل مقدار دی‌اکسید کربنی که یک خودرو از میدان فاطمی تا میدان آزادی تولید می‌کند.

صاحب کسب‌وکار هستید و غذای مازاد دارید؟

عضو خانواده بزرگ به‌اینه شوید تا غذای مازاد خود را به دست مشتریان برسانید.

اپ را دانلود کنید

اپلیکیشن را دانلود کنید و با خرید محصولات غذایی با قیمت مناسب ناجی آن‌ها باشید و تاثیر بزرگی روی محیط زیست بگذارید.

همین حالا شروع کنید!

برای عضویت در به‌اینه آماده اید؟